אף בניין מגורים לא נבנה ביום אחד, וגם לא בשבוע או בחודש. הליך הבנייה הממוצע כולל בתוכו אינספור פעולות, אשר צריכות להתבצע על פי הספר, באמצעות מספר לא מבוטל של בעלי מקצוע ובהתאם ללוח זמנים הגיוני. הנקודה המרכזית היא שכאשר יש בנמצא גורם מקצועי החולש על הליך הניהול, התמונה כולה הופכת לפשוטה פי כמה.

חברה לניהול פרויקטים בבניה

ההיבטים המגוונים של ניהול פרויקטים בבניה

ניהול פרויקט בבניה כולל בתוכו מספר משתנים המרכיבים יחדיו את המשוואה. זה מתחיל עם הגדרת לוח הזמנים, אשר צריכה לקחת בחשבון לא רק את הפעולות השונות שצריכות להתבצע – אלא גם את הסדר הספציפי של בעלי מקצוע המבצע אותן. לכן, גורמים המבצעים את הניהול אחראיים לוודא שכל שלב בפרויקט נעשה כמתוכנן, כמו גם אחראיים על התיאום בין בעלי המקצוע השונים. המטרה היא לעמוד ככל האפשר בלוח הזמנים שהוגדר מראש, או לכל הפחות לבצע החלטות שונות שיסייעו לגשר על פערים הקיימים בין הרצוי למצוי.

כל הליך בניה, כיאה למורכבות שלו, כולל בתוכו סיכונים לא מבוטלים. אלא שכאשר מגדירים מראש את הסיכונים האפשריים, או אפילו בונים תרחישי פעולה למקרה שאחד מהם יתגשם לו הלכה למעשה, ניתן להתמודד עם הסיטואציה טוב יותר. זו בדיוק הסיבה בגינה לא ניתן להבחין את ניהול הסיכונים מניהול הפרויקטים.

לבסוף, ברור שלא ניתן שלא להתייחס להיבטים הכלכליים של הבניה. הניהול חייב לכלול בתוכה הערכה מראש של העלויות הנדרשות, כמו גם בחינה שאין חריגות משמעותיות מהתקציב. גם כאן, חברה מנוסה תדע להיערך לכל תקציב ולספק פתרונות המאפשרים לחסוך בהיבטים השונים של ההליך – מבלי לפגוע באיכות הבניה, כמובן.

כך עושים זאת נכון

כאשר מבינים את חשיבות הסיוע של חברות ניהול פרויקטים בבניה, נדרש לתת את הדעת על סוגיה נוספת: החברה הנבחרת חייבת להיות המקצועית ביותר בשדה המשחק. חשוב לוודא שיש לאנשיה שנות ניסיון רבות בניהול פרויקטים, ורצוי כאלה אשר דומים במאפיינים שלהם לזה הנוכחי. חברה שיכולה להצביע על מספר רב של פרויקטים שהתבצעו באמצעותה בהצלחה, דוגמת לורתם יעוץ והנדסה בע”מ, יכולה בהחלט לקבל עדיפות.

 

פרטים ליצירת קשר:
טלפון: 03-6500034
נייד: 054-5969748
פקס: 03-6026229
דוא”ל: einat@lurtam.co.il