תכנון פרויקט מגורים אולי נראה משהו פשוט, אך מדובר באחד הפרויקטים הכי מורכבים שיש. כדי שבניין מגורים יעמוד על טילו ויעמוד בכל הסטנדרטים הנדרשים צריך לתכנן, להפיק, לבדוק, לתאם וגם להכיר את החוקים. בדיוק מסיבה זו כל כך חשוב לפני כל פרויקט בניה להתייעץ עם חברת ניהול פרויקטים בבניה.
תהליך התכנון והבניה עצמו הוא ארוך ומסועף, הוא דורש הכרות מעמיקה עם הרבה תחומים ורק חברת ניהול פרויקטים מקצועית תוכל לעזור לנו לתכנן נכון את הפרויקט תוך שהיא ממזערת עבורנו נזקים ומונעת מאיתנו לבצע טעויות מיותרות שבסופו של יום גם מאוד מאוד יקרות. כי כל טעות ולו הקטנה ביותר תעלה לנו הרבה מאוד כסף שכן מדובר בפרויקט בניה מורכב ויקר.

חברה לניהול פרויקטים בבניה

 חברת ניהול פרויקטים בבניה תעזור לכם:

 

  1. חברת ניהול פרויקטים בבניה תעזור לכם עם התכנון הראשוני של הפרויקט. פרויקט מגורים לא קם סתם כך על פי גחמתו של איש. כדי להוציא מן הכוח אל הפועל פרויקט בניה צריך אישורים, היתרים, רישיונות מטעם הרשויות. חברת ניהול הפרויקטים תסייע לכם להשיג את כל האישורים הדרושים כבר בתחילת הפרויקט.
  2. תכנון אדריכלי. בשלב הבא יש להציג את תכנון מבנה המגורים שמעוניינים לבנות. התכנון צריך לעמוד בסטנדרטים הדרושים (גודל חדרים, חובת ממ”ד, מספר מינימלי של פתחי אוורור ודלתות, עובי קירות וכו’) ואף לאשר את התכנון האדריכלי. גם כאן נכנסת לתמונה חברת ניהול הפרויקטים בעובדת בצמוד לאדריכל ומפקחת על תהליך התכנון המבני.
  3. עבודה עם ספקים ואנשי מקצוע. פרויקט בניה הוא כאמור פרויקט מורכב אבל לא רק מאחר ומדובר בכסף גדול כי אם מאחר ומדובר בעבודה ששותפים לה עשרות אנשי מקצוע. אפשר להמשיל את תהליך הבניה לתזמורת שכוללת הרבה נגנים. אך מה היא תזמורת ללא מנצח?! כדי שכל בעלי המקצוע יגיעו בזמן הנכון ויפעלו בשיתוף פעולה עם עוד אנשי מקצוע צריך מנצח תזמורות וזה בדיוק מה שעושה חברת ניהול פרויקטים בבנייה – מנצחת על כל התזמורת הזאת כך שתצא יצירה מדויקת שתענג את האוזן.
  4. ניהול לוחות זמנים. אם נמשיך את משל התזמורת אז אפשר לומר שללא חברת ניהול פרויקטים בבניה כל נגן ינגן מתי שבא לו איזו יצירה שמתחשק לו. התוצאה תהיה צורמת ודיס-הרמונית. אבל אם יש מנצח ששומר על הקצב ועל אחדות היצירה – הרי שנהנה ממנה באופן אופטימלי. זמנים הם עניין אקוטי בתכנון פרויקטים של בניה, זמן שווה המון כסף. לכן כל כך חשוב לתכנן היטב את לוחות הזמנים וכרונולוגיית העבודה, אחרת תהיה אנדרלמוסיה והדיירים לא יוכלו לקבל את המפתח בזמן שנקבע מראש.
  5. ניהול סיכונים. אלמנט חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שמכיוון שמדובר בפרויקט כל כך מורכב עיכובים, נזקים וטעויות יכולים להתרחש. אי אפשר למנוע אותם זה נכון אבל אפשר להיערך אליהם ולקחת אותם בחשבון, וזה מאוד מאוד חשוב כבר בשלב התכנון.