כאשר חושבים על עולם הנדל”ן והבניה אי אפשר שלא להשתהות מגודלם של הפרוייקטים. בניית בניין, שכונה או רחוב הם מבין המבצעים המורכבים ביותר שיש בעולמנו, וכך גם ההשפעה שלהם על חיינו.

כדי שפרוייקט בניה יתקתק ויעבור חלק צריך לתאם בין כל כך הרבה אנשים ובין כל כך הרבה תהליכים, צריך להתכונן לפרוייקט היטב מראש, לתכנן אותו שלב אחרי שלב, לתכנן לוחות זמנים וזה רק על הקצה של המזלג, יש עוד הרבה דברים שצריך לנהל ופניה אל חברת ניהול פרוייקטים יכולה לפתור לנו הרבה מאוד בעיות שעלולות לצוץ במהלך פרוייקט בניה.

 

 מה תחומי האחריות של חברת ניהול פרוייקטים?

 חברת ניהול פרוייקטים בבנייה מלווה פרויקטי בניה מראשיתם ועד לסופם, מנהלת אותם ומפקחת עליהם. אלה הם תחומי האחריות העיקריים שלה.

תכנון מקדים לפרוייקט – כמו שלא תופרים שמלה ללא דגם מוכן, כך לא בונים בניין או אפילו דירה או בית לפני שיש תכנון מקדים. חברת ניהול פרוייקטים בבניה למעשה מתכננת את הפרויקט כולו מהרבה מאוד היבטים.

תכנון תקציב – עבור כל פרוייקט בניה תקציב ידוע מראש. אבל בפרוייקטי בניה אנחנו יודעים איך אנחנו מתחילים ולא תמיד יודעים איך זה יגמר. כאשר חברת ניהול פרוייקטים מתכננת את התקציב לפרוייקט היא לקוחת בחשבון נזקים, סיכונים ואי עמידות בזמנים ומשכללת אותם בתקציב הסופי כך שעם חברת ניהול פרוייקטים אפשר לצמצם למינימום את ההוצאות הבלתי צפויות, ויהיו כאלו זה בטוח.

 

תכנון לוחות זמנים – אל התים והבניינים שבונים בסופו של יום צריכים להכנס אנשים. לכל פרוייקט בניה יש תאריך התחלה ותאריך סיום. אך כדי שתהליך הבניה יתחיל בזמן ויסתיים בזמן, הרבה דרבים צריכים לקרות וזה בדיוק האחריות של חברת ניהול פרוייקטים. היא צריכה לתכנן נכון את לוחות הזמנים ולדאוג עמידה בזמנים אלו. החברה צריכה לוודא שהעבודה מסתיימת בזמן וכי ניתן להעביר את המפתחות לדיירים בשעה היעודה, בלי איחורים ובלי עיכובים מיותרים.

 

לסיכוו, אם נשווה פרוייקט בניה לתזמורת סימפונית, הרי שחברת ניהול פרוייקטים היא המנצחת על כל כלי הנגינה כך שינגנו בהרמוניה ויצרו צלילים שמיימיים ומענגים. ללא המנצח, כל אחד מחברי התזמורת ינגן את הלחן שלו ולא תהיה הרמוניה.