פרוייקטי בניה הם מסוג הפרוייקטים המורכבים והסבוכים ביותר. כדי “להצמיח” ממגרש ריק לחלוטין פתרונות דיור צריך הערכות מוקדמת מובנית ומסודרת, כזו שתוכל לצפות את התהליך, לתכנן אותו ולמסגר אותו כך שיעבור את כל השלבים באופן חלק ועם מינימום תקלות או סיכונים.

למרבה המזל יש כיום חברות ניהול פרוייקטים שמציעות את שירותיהן לקבלנים, יזמים, עיריות, מועצות מקומיות ועוד ואת לוקחות את הידע שלהן ואת הניסיון הרב שצברו ומתרגמות אותו לפרוייקט בניה מוצלח. אז רגע לפני שאתם מוותרים על חברת ניהול פרויקטים, קראו את הכתבה הבאה היא תחשוף בפניכם את התפקיד של חברת ניהול פרויקטים ועד כמה הוא חשוב ויכול לחסוך לנו המון כסף ומשאבים.

 

ניהול לוחות המזנים

 

פרויקט בניה מקצועי יהיה כזה שנדע מתי הוא מתחיל ופחות או יותר מתי הוא נגמר. נכון אי אפשר לדעת את היום המדוייק שבו יסתיים פרויקט הבניה אך אפשר להעריך באופן מושכל ודי מדויק את מועד הסיום. חברת ניהול פרויקטים תכין לוחות זמנים ותעקוב אחריו לאורך כל הפרויקט. היא תכין את לוחות הזמנים הצפויים לפי כוח האדם והזמ שניתן להשקיע בפרויקט, היא תוכל חזות את סוף הפרויקט, היא תדע לפרק לגורמים את הזמנים שנדרשים לכל בעל מקצוע ועוד.

חברות ניהול פרויקטים

ניהול עבודה ותהליכים

 

חברות ניהול פרויקטים אחראיות גם על ניהול העבודה וניהול תהליכים. בפרויקטים מורכבים בבניה מעורבים עשרות בעלי מקצוע, ספקים וקבלני ביצוע. צריך לעשות סדר בסדר העבודה שלהם, לתעדף, להזמין את בעל המקצוע בזמן הנכון ובשלב הנכון, לתמחר את העבודה שלהם ועוד. כל הנתונים האלו חשובים מאוד להצלחת הפרויקט ואם הם לא יתואמו מראש ויתוכננו מראש – יהיה כאוס! ואובדן מיותר של כסף, הרבה מאוד כסף.

 

ניהול סיכונים בפרויקט

 

כל פרויקט, מורכב או פשוט, חשוף לסיכונים. קבלנים שלא מגיעים בזמן, בעלי מקצוע שלפתע דורשים יותר כסף על העבודה, מזג אוויר שלא מאפשר לעבוד, אסון טבע…כל אלו ועוד יכולים לעקב פרויקטים ולגרום לבזבוז מיותר של כסף וזמן. אבל אם נערכים לסיכונים מראש, עד כמה שניתן, אז אפשר למזער נזקים. אם מכינים תוכניות חלופיות לכל מיני מקרים, אז אפשר לעמוד בתקציב ובזמנים שהגדרנו מראש.