פרויקט, מעצם ההגדרה שלו, חייב להתבצע בצורה הטובה ביותר. כמעט בכל המקרים, מדובר כאן על שורה ארוכה של פעולות שצריכות להתבצע, לעיתים במקביל, על מנת שהפרויקט יתקדם בהתאם לתכניות. הנקודה המרכזית שחשוב להדגיש היא שרק חברת ניהול פרויקטים מקצועית, החולשת על התהליך כולו, תוכל להבטיח כי מטרת העל החשובה שהובאה כאן אכן תתגשם לה הלכה למעשה.

קווים לדמותו של ניהול פרויקטים

חברה לניהול פרויקטים, כאמור, מיועדת להבטיח כי הכל בפרויקט מסוים יתבצע בהתאם לתכנון המקורי. זה מתחיל עם ההגדרה הראשונית של כל מאפייני הפרויקט, ובכלל זה התקציב הכולל (כמו גם עלות כל פעולה ופעולה), השלבים השונים שיצטרכו להתבצע, לוח הזמנים שלהם וכיוצא בזה. בנוסף, בסוגים רבים של פרויקטים לא ניתן להוציא מהמשוואה את ניהול הסיכונים, שחייב להיות אף הוא מושכל ולקחת בחשבון, פשוטו כמשמעו, כל תרחיש אפשרי.

חברה לניהול פרויקטים

פעילותה של חברה לניהול פרויקטים, מטבע הדברים, אינה מסתכמת בשלבי התכנון הראשוניים. תחת זאת, היא צריכה ללוות את הפרויקט לכל אורכו ולוודא כי אכן הכול מתבצע על הצד הטוב ביותר. כמעט בכל המקרים, יהיו שינויים אלה או אחרים ביחס לפרויקט המקורי, כך שעל אנשי החברה לשים לב אליהם ולהיערך בהקדם. כאמור, ככל שמכניסים יותר משתנים למשוואת התכנון כך התמונה העתידית הופכת לנוחה יותר, אך בכל מקרה צריך לוודא שאכן החברה או מי מטעמה יהיו עם האצבע על הדופק משך כל זמן הפרויקט.

בגדר חובה: התאמה לתחום הפרויקט

המציאות מראה כי אין חברה אחת לניהול פרויקטים אשר דומה לאחרת. כל אחת מהחברות האלה עשויות בהחלט להתמקד בתחום מסוים של פרוייקטים, הכולל בתוכו תנאים שונים בתכלית. אם לוקחים בתור מקרה מייצג את התחום החיוני של ניהול פרויקטים בבניה, צריך לוודא שהחברה האמורה אכן בקיאה בו עד רמת היסוד: הסיכונים הספציפיים העומדים בתחום, הפעולות שחייבות להתבצע, לוח הזמנים ההגיוני בהתאם לסוג המשימה ועוד. בנוסף, חשוב לתת את הדעת על הרמה המקצועית של החברה ועל הניסיון שלה בתחום: לורתם יעוץ והנדסה בע”מ, למשל, נחשבת לאחת המרכזיות בישראל בתחום של ניהול פרויקטים בבניה.

 

פרטים ליצירת קשר:
טלפון: 03-6500034
נייד: 054-5969748
פקס: 03-6026229
דוא”ל: einat@lurtam.co.il