חברה לניהול פרויקטים נחשבת לעמוד תווך בתהליך המורכב כל כך של בניה. תהליך הבניה זה הוא תהליך מן המורכבים ביותר שיש. מעורבים עשרות אנשים, יזמים ובעלי מקצוע. נדרש תכנן קפדני לצורך הוצאת הפרויקט לפועל, נדרשים אישורים ורישיונות ועוד שפע של פעולות שחיוניות כל כך להצלחתו של הפרויקט. וזה בדיוק מה שחברה לניהול פרויקטים בבניה עושה, היא עוזרת לנו לנהל את הפרויקט מכל ההיבטים החשובים והקריטיים. בכתבה הבאה בכוונתנו לעמוד על כל תחומי האחריות של חברה לניהול פרויקטים ונוכיח עד כמה חשוב התפקיד שלהם להצלחתו של פרויקט הבניה.

הכול מתחיל בתכנון מקדים. חברה לניהול פרויקטים תסייע לנו כבר בתחילת דרכו של הפרויקט. היא תסייע לנו לקבל את האישורים והרישיונות הדרושים ובמקרים רבים אף תוכל לקצר עבורנו את זמן ההמתנה לאישורים הללו. החברה תבדוק זכויות בניה, היתרי בניה, תב”ע, פטורים, הקלות ואת אפשרויות התכנון והבניה. בנוסף, יכולה חברה לניהול פרויקטים לייעץ ליזמים בכל מה שנוגע לתכנית העסקית ולמחלקת השיווק. כמו כן יכין מנהל הפרויקטים שלכם תכנית תקציבית, תכניות למימון הפרויקט, יתכנן וינהל את לוחות הזמנים של הפרויקט ויכין תכנית מפורטת וברורה לניהול הסיכונים העלולים להתעורר במהלך הפרויקט.

חברה לניהול פרויקטים בבניה

השלב הבא הוא תמיכה, מעקב וניהול של בעלי מקצוע, תמיכה באדריכלים ובמנהלי העבודה, תיאום, הפקה בין בעלי המקצוע והפועלים, פתרון בעיות שמתעוררות במהלכו של הפרויקט, תעדוף של משימות, תכנון של מערכות, עריכת חומרים למכרזים, טיפול בנושאים הנדסיים וטכניים וכן הנושאים משפטיים וביורוקרטיים. יתרה מכך, לכל אורך הפרויקט מנסה חברה לניהול פרויקטים לצמצם הוצאות תוך שמירה על איכות העבודה והחומרים. לבסוף, מפקחת החברה לניהול פרויקטים גם על התקדמותו של הפרויקט ובוחנת סיכונים אפשריים.

השלב הסופי הוא ליווי היזמים עד להשלמת הפרויקט.

 

השלב הסופי הוא ליווי היזמים עד להשלמת הפרויקט.

נראה, אפוא, ששכירת שירותיה של חברה לניהול פרויקטים יכול לחסוך לנו הרבה מאוד זמן, כסף וסיכונים. חברות ניהול פרויקטים מנוסות הן הכרחיות להצלחתו של פרויקט בנייה וכמו שלא נוותר על מהנדס מיומן או על אדריכל מקצועי – כך אל לנו לוותר על חברת ניהול פרויקטים בבואנו לכתנן ולבנות פרויקט נדל”ני מורכב.