אנחנו שומעים לא פעם את המושג “ניהול פרוייקטים”. יש תפקיד כזה בהרבה מאוד תחומים בהיי טק, בתעשייה, בענפי המסחר וכן בענף הבניה. לא כולם יודעים את תפקידו את מנהל הפרויקטים, אנחנו נעשה סדר בכתבה הזו תוך שאנחנו מתמקדים בענף הבניה, שנחשב לאחד הענפים המורכבים והסבוכים ביותר שיש. כדי “להרים” פרויקט בניה מאפס נדרשת חברת ניהול פרוייקטים מקצועית שמתמחה בענף הבניה והנה הסיבות שאסור בשום פנים ואופן לוותר על שירותיה של חבת ניהול פרויקטים בבניה.

חברה לניהול פרויקטים בבניה

 חברת ניהול פרוייקטים היא חברה שנכנסת לתמונה כבר בהתחלת הפרויקט. מנהל הפרויקטים בבניה מעורב כבר בתכנון הראשוני של הפרויקט. בין היתר בודק מנהל הפרויקט התאמה לחוק הבניה, זכויות בניה, בדיקה האם אפשר לקבל פטורים או הקלות, רישוי ועוד.  בשלב הבא חברת ניהול פרוייקטים תהיה מעורבת בהכנת התוכנית העסקית של הפרויקט. מנהל הפרוייקט יבחן וימליץ על חלוקה תכנונית, שיווק, מקורות המימון ועוד.

 אפיון ובניית תוכנית הבניה. בשלב זה חברת ניהול פרוייקטים בבניה תאפיין את הפרויקט, תתזמן אותו, תבחן סיכונים ותתעדף תהליכים.  תיאום וניהול ספקים ובעלי מקצוע. הצעד הבא הוא לגייס וליצור מכרזים לכל נותני השירותים, הפועלים, המנהלים, הספקים והפועלים כך שיעבדו בסינרגיה ובסדר הנדרש.

 בקרת איכות. חברת ניהול פרויקטים בבניה גם אחראית על בקרת האיכות. בקרת איכות העבודה ובקרת איכות החומרים.  פיקוח. חברת ניהול הפרוייקטים גם מפקחת מלמעלה על כל פרויקט הבניה. זה בהחלט קשור לסעיף הקודם. אם החומרים, הפועלים, העובדים, הלוחות זמנים והתהליכים הולכים כמצופה – נהדר. אם לא על מנהל הפרויקט לנהל את הסיכון שנוצר עם מינימום הוצאות בלתי צפויות. למעשה חברת ניהול פרויקטים בבניה מלווה את הפרויטק מראשיתו ממש ועד למסירת המפתח לדיירים. היא מאפיינת, מנהלת ומפקחת על התהליך הבניה המורכב ומציעה פתרונות יצירתיים במקרה שבו מתעוררות בעיות. תפקידה של חברת ניהול פרוייקטים בבניה הוא חשוב, חיוני ואי אפשר לוותר עליו. חברה מקצועית לניהול פרויקטים תוכל לחסוך לנו הרבה מאוד זמן וכסף ולתכנן את מהלך הבניה בצורה אופטימלית ועם מינימום תקלות לא צפויות.