בין אם אתם עומדים לבנות בית פרטי ובין אם אתם יזמים שעומדים לבנות בניין גבוה, ניהול פרוייקטים הוא בבחינת הכרח עבורכם. מדוע? כי פרויקט בניה, בכל סדר גודל, הוא פרויקט מסועף. זו לא עבודה של אדם אחד ואפילו לא של שניים. כדי שפרויקט בניה יצא אל הפועל הרבה מאוד משתנים צריכים לעבוד יחדיו בסינרגיה ובכפוף לזמנים ייעודיים.
חברת ניהול פרוייקטים למעשה לוקחת חסות על הפרויקט שלכם ופועלת על מנת לקדם את הפרויקט שלכם מהרבה מאוד היבטים קריטיים. ניהול פרוייקטים פירושו לעבוד בתנאים של חוסר ודאות, בתהליך שהתנאים שלו יכולים להשתנות, מנהל פרויקט צריך להיות בקיא במגוון רחב של תחומים ולנהל את סביבת הפרויקט כל הזמן.
אם ננסה להמשיל את תפקידו של מנהל פרויקטים בענף הבניה להצגת תאטרון, הרי שמנהל הפרויקטים בדוגמה שלנו הוא הבמאי. בלי הבמאי כל שחקן יעשה מה שהוא רוצה, לא תהיה עלילה שניתן לעקוב אחריה, לא יהיה תזמון נכון של כניסות ויציאות מהבמה, כל שחקן יחליט מה הוא לובש וספק גדול אם הקהל יכול להנות מכזו הפקה מבולבלת. ואם נחזור לנושא שלנו – ניהול פרוייקטים, אז מנהל פרויקטים הוא האיש/ה שלכם, הבמאי של ההצגה ובלעדיו צפויה אנדרלמוסיה.
כדי להדגים עד כמה חשוב תקפידו של מנהל הפרויקטים, נעמוד על חלק מתחומי האחריות של חברות ניהול פרוייקטים בענף הבניה בישראל. אנחנו בטוחים שלאחר שתקראו את תחומי האחריות תגלו שא אפשר לוותר על שכירת שירותיו של מנהל פרויקטים.

ניהול פרוייקטים

על מה אמונה חברת ניהול פרוייקטים בפועל?

• מנהל הפרויקטים נכנס לתהליך כבר בתחילתו של הפרויקט. הוא יגדיר את הפרויקט עצמו ואת היקפו.
• לאחר מכן יפנה מנהל הפרוייקט לבחון ולהגדיר פונקציות חשובות בפרויקט. פונקציות אלו חשובות מאוד להמשך הדרך ולהגדרת ציפיות.
• תחום נוסף שנמצא באחריות מנהל הפרויקט הוא התאמת הפרויקט לחוקי התכנון והבניה. למעשה מנהל פרוקיטים חייב להיות בקיא בכל חוקי התכנון והבניה שנהוגים בארץ וכן בחוקים שנהוגים בעיריות וברשויות המקומיות של הערים השונות. שום פרויקט בניה לא יצא לדרך מבלי שיש את כל האישורים, ההיתרים והרישיונות. נקודה.
• ניהול סיכונים זה עוד אחד מתחומי האחריות של מנהל הפרויקטים. כל פרויקט חשוף לסיכונים, בלת”מים והפתעות – זה החיים שלנו. באחריותו של מנהל הפרויקט לקחת את הסיכונים האלו בחשבון ולדאוג למזער אותם כאשר הם צצים.
• ניהול זמנים – עמידה בלוחות מזנים היא הכרחית להצלחתו של הפרויקט וגם זה נמצא תחת האחריות של מנהל הפרויקט.