יש דברים שאנו נדרשים לבצע תוך ידיעה שהם מורכבים מאד, כוללים בתוכם רמות סיכון גבוהות ואף הוצאות שעלולות לגדול כאשר המלאכה לא נעשית על פי הספר. פעמים רבות, תרחישים מהסוג הזה זוכים לכינוי “פרויקט”, שמעלה באופן כמעט אוטומטי קונוטציות של מורכבות ופוטנציאל רב לתקלות. זו בדיוק הסיבה בגינה מומלץ מאד שלא לוותר במקרים רבים על שירותיה של חברת ניהול פרויקטים, ורצוי מאד כזו המתמחה בתחום הספציפי של הפרויקט האמור.

השירותים של חברות לניהול פרויקטים

ניהול פרויקטים הוא ענף מרכזי במדעי הניהול, אשר מתייחס להיבטים של תכנון ובקרה על מיזמים הכוללים רמת אי ודאות גדולה, סיכון כלכלי ולרוב שניהם גם יחד. על מנת שהפרויקט יתבצע על הצד הטוב ביותר, יש צורך בליווי מקיף של החברה המנהלת, אפילו לפני שיוצאים לדרך. הסיבה לכך היא שאנשי החברה יבצעו עם מזמיני הפרויקט הגדרה ראשונית של התקציב ושל לוח הזמנים ההגיוני לביצוע המלאכה, כשאסור לוותר גם על הגדרת וניהול הסיכונים האפשריים לפרויקט. זו הסיבה שמביאה לכך שאסור להתפשר במקצועיות החברה ובהיכרות שלה עם התחום המדובר של הפרויקט. כאשר הפרויקט הוא בתחום הבנייה והנדל”ן, אם לוקחים דוגמא נפוצה מאד, חשוב לוודא שלאנשי החברה יש ידע הנדסי וטכני שיאפשר להם לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר לאורך הפרויקט.
גם כאשר הפרויקט יוצא לדרך, שירותיה של החברה עדיין נדרשים. למעשה, זהו הרגע בו המקצועיות שלה נמדדת באמת. החברה צריכה לפקח על הפרויקט באופן צמוד, על פי המהות שלו ובהתאם לסוג העבודה ולסיכום של אנשיה עם הלקוחות, ולהגיב בזמן אמת לכל סיבוך, בעיה או תקלה (והרי כל אלה אפשריים בהחלט). בנוסף, החברה צריכה לפקח על טיב העבודה ולהוות החלק המקשרת בין האנשים המבצעים את המלאכה בפועל לבין אלה שהזמינו את הפרויקט. עובדה זו מונעת הן זמן רב מבחינת של לקוחות החברה והן מאמצים נכבדים, מה שמקל על אופן ההתמודדות שלהם עם הפרויקט.
על כל פנים, בעת בחירה של חברת ניהול פרויקטים צריך לראות את הניסיון שלה ואת אנשיה, כמו גם את הזיקה שלהם לתחום. ניתן ואף מומלץ לבקש הפניה לפרויקטים קודמים שהחברה לקחה על עצמה, או אפילו לשוחח באופן ישיר עם לקוחות קודמים שלה.

איך בוחרים חברת ניהול פרויקטים

פרטים ליצירת קשר:
טלפון: 03-6500034
נייד: 054-5969748
פקס: 03-6026229
דוא”ל: einat@lurtam.co.il