אם אתם ניצבים למול פרויקט בניה אתם בוודאי מבינים שאי אפשר להוציא מן הכוח אל הפועל פרויקט בניה, בכל סדר גודל, ללא עזרה מקצועית. פרוייקטי בניה הם מן המורכבים והסבוכים שבפרויקטים ואף אדם לבדו לא יכול להשלים אותו בגפו.
אחת הדרכים להקל על יזם הפרויקט היא לשכור את שירותיה של חברת ניהול פרויקטים בבניה. חברות שכאלו למעשה מתמחות בניהול פרויקטים גדולים בענף הבניה והן מביאות את הניסיון העשיר שלהם לתוך הפרויקט ומלוות את התהליך מראשיתו ועד לסופו.
ניהול פרויקטים בבניה

מתכננים, חוסכים ומלווים את הפרוייקט שלכם.

חברות ניהול פרויקטים בבניה למעשה מספקות מעטפת כוללת לפרויקט הבניה. כדי להמחיש עד כמה תפקידן של ניהול פרויקטים בבניה חשובה, נעבור על כמה מתחומי האחריות שלהן.
תכנון הבניה – במצב אידיאלי, חברת ניהול פרויקטים בבניה נכנסת לפרויקט כבר בראשיתו. הסיבה לכך היא שמנהל פרויקטים בבניה מסייע ליזמים ולקבלנים כבר בתכנון הראשוני ואם לומר את האמת, אז עוד טרם תוכנן המבנה. למעשה מנהל פרויקטים בבניה יסייע בהשגת אישורים ורישיונות בניה שבלעדיהם לא ניתן אפילו להתחיל לתכנן. לאחר השגת האישורים הנחוצים מהגופים השונים: עירייה, מהנדס העיר וכו’ עוברים לשלב התכנון האדריכלי. גם פה עומד לשירותכם הניסיון של של מנהל הפרויקטים והוא מסייע גם לאדרכיל ומתכנן הפרוייקט.
תכנון תקציבי – ההיבט התקציבי תמיד חשוב והוא חשוב שבעתיים כאש מדובר בסכומי כסף גדולים כגון אלו שמתגלגלים בענף הנדל”ן. תכנון תקציבי, תמחור, משא ומתן עם ספקים ובעלי מקצוע, הקצאת כסף לניהול סיכונים, תשלומים, חלוקת התקציב לתקופות – כל אלו ועוד חייבים להקבע כבר בראשית הפרויקט וחברות ניהול פרוייקטים בבניה אחראיות גם על ההיבט הזה.
תכנון לוחות זמנים –לרוב פרויקטי הבניה יש תאריך התחלה ותאריך סיום, וכך צריך להיות. תחשבו על זה, אם מדובר בבנית בניין חדש, הרי שיש דיירים ששילמו ושמחכים להכנס אליו כשיושלם, לכן פרוייקט בניה חייב לעמוד בלוחות זמנים כדי לעמוד בהתחייבויות שלהם ולהמנע מפיגורים מיותרים. כדי שפרויקט יעמוד בזמנים צריך מנהל שיתכנן, יבקר, יעקב ויפקח על התקציב מראשית הפרויקט ועד לסופו, וזה בדיוק מה שחברות ניהול פרויקטים בבניה עושות עבורכם.