ענף הבניה תמיד היה ענף מתפתח, אבל בשנים האחרונות פרוייקטי בניה מתחילים בכל רחבי הארץ, אם מאחר ויש גידול ביזמים ואם מכיוון שדרושות הרבה יחידות דיור שיורידו את מחירי הדיור ויגדילו את ההיצע בשוק.
יזמים, קבלנים ואפילו אנשים פרטיים רבים שואפים לבנות וכבר בתכנון עולות לא מעט שאלות. במאמר הזה אספנו הרבה מאוד שאלות וניגשנו עימן למומחים בתחום ניהול פרוייקטים בבניה. הם ענו לנו על השאלות והנה הן מובאות כאן, בהמשך.

חברה לניהול פרויקטים בבניה

 

למה צריך חברת ניהול פרוייקטים בבניה?

חברת ניהול פרוייקטים בבניה למעשה אמונה על תכנון, ניהול, פיקוח ובקרה על כל פרוייקט הבניה. היא זו שמתכננת את המהלכים, התקציבים, הסיכונים, בעלי המקצוע, הצעות מחר, אישורים, התאמה לחוקים ולתקנות, משא ומתן עם כל הגורמים ועוד. אם נמשיל את העבודה של חברת ניהול פרוייקטים בבניה לעולם פיתוח התוכנה, אז ניהול פרוייקטים בבניה דומה לניהול מחלקת הפיתוח. אם לא יהיה מנהל כל מפתח יפתח קוד שונה וכאשר יגיע הזמן לאחד את כל הקודים – הם לא יתמשקו כי כל אחד כתב בשפת קוד אחרת.

מתי לשכור את שירותיה של חברת פרוייקטים בבניה?

את שירותיה של חברת ניהול פרוייקטים בבניה יש לשכור כבר מראשיתו של הפרוייקט. חברת ניהול פרוייקטים שותפה כבר לתהליך התכנון הראשוני, זה שעל הנייר עדיין. היא חייבת להיות מעורבת בפרוייקט כבר בשלב הרעיון מאחר והיא עוזרת לנו להפוך את הרעיון שבראש לתוכנית פעולה מפורטת. או במילים אחרות, כדאי לשכור חברת ניהול פרוייקטים בבניה מהר ויפה שעה אחת קודם.

אילו תכונות לחפש במנהל הפרוייקטים שלנו?

אנליטיות – מנהל פרויקטים בבניה חייב להיות איש אנליטי, בעל כושר לראות את כל הפרטים בבד בבד עם ראיית התמונה השלמה. חלק מעבודתו של מנהל הפרוייקט כרוכה בניהול תקציבים, בעבודה עם תוכנות מחשב מתקדמות, עם בנקים, מקורות מימון ועוד. לכן חשוב שמנהל הפרוייקט שלכם יהיה אדם בעל אוריינטציה אנליטית.

ניסיון – על הנייר הכול נראה הרבה יותר פשוט, אבל כאשר מתחילים לעבוד דברים עולים וצצים. זה מאפיין כל פרוייקט בניה ולא משנה באיזה סדר גודל והיכן הוא מתבצע. הניסיון שיש למנהל הפרוייקטים שלכם יכול למנוע הרבה מאוד הוצאות מיותרות וכן למנוע עיכובים מיותרים. ככל שיהיה למנהל הפרוייקט יותר ניסיון, כך סביר יותר להניח שהפרוייקט יתנהל עם מינימום הפתעות.