כאשר מבקשים להניע קדימה בהצלחה פרויקט גדול, יש חשיבות גדולה מאוד לניהול מקצועי. במיוחד כאשר מדובר על ניהול פרויקטים בתחום הבניה, ניהול נכון חוסך משאבים, מונע עיכובים ומייעל את התהליך כולו.

ניהול נכון חייב לקחת בחשבון היבטים של כח אדם, היבטים של תקציב וכמובן גם תקינה מתקדמת וחקיקה רלוונטית. במקביל, יש לפעול תוך עמידה בזמנים בכדי לעמוד בסטנדרטים של מסירה ללקוח.

 

כאשר מבקשים להניע קדימה בהצלחה פרויקט גדול, יש חשיבות גדולה מאוד לניהול מקצועי. במיוחד כאשר מדובר על ניהול פרויקטים בתחום הבניה, ניהול נכון חוסך משאבים, מונע עיכובים ומייעל את התהליך כולו.

ניהול נכון חייב לקחת בחשבון היבטים של כח אדם, היבטים של תקציב וכמובן גם תקינה מתקדמת וחקיקה רלוונטית. במקביל, יש לפעול תוך עמידה בזמנים בכדי לעמוד בסטנדרטים של מסירה ללקוח.

מניחים את היסודות

השלב הראשון שצריך לבצע במהלך ניהול פרויקטים בבניה הוא להניח את התשתית הנכונה לפרויקט כולו. בדיוק כפי שכל מבנה חייב לעמוד על יסודות איתנים, שבלעדיהם הוא יהיה מסוכן ובלתי יציב, כך גם יש לעשות גם בהיבט הניהולי.

בתחילה, על מנהל הפרויקט לקבל את מירב הנתונים אודות הפרויקט האמור. עליו לדעת עם אילו אילוצים הוא עובד, מהם המשאבים שעומדים לרשותו וכן כל דבר אחר בעל חשיבות. בשלב זה יש להעריך באופן מקדמי כמה זמן צפוי לקחת כל שלב ושלב, החל בתכנון ההנדסי, דרך עבודת האדריכל, הנחת היסודות, בניית הקומות וכן הלאה.

לאחר הנחת היסודות של תכנון הפרויקט יש לארגן את העבודה עצמה, לקבוע יעדים, להעביר אותם לאנשי השטח ולקבוע נקודות לביקורת, להערכה ולביצוע עדכונים ושיפורים תוך כדי ההתקדמות. פעולות אלה יש לבצע תוך שימוש בכלים הנדסיים, בשילוב תוכנות ניהול מתקדמות. יש להקצות את הזמן להזנת הנתונים המדויקת, על סמך חישובים ותחשיבים מבוקרים.

 

ניהול פרויקטים - לורתם

ניהול שמביא תוצאות

ניהול פרויקטים בבניה חייב להיבחן על פי התוצאה ובמקביל, על פי הדרך שבה הגיעו אליה. כאשר בוחרים מנהל פרויקטים מקצועי הוא חייב להיות גורם מנוסה, כזה שהביא לקידום נכון של פרויקטים דומים בעבר.

כאשר עומדים בפני הבחירה בגורם המקצועי, אדם או חברת ניהול, אין מקום לפשרות. פשרות בשלב זה או אפילו הימור בלתי מחושב על גורם שיש ספק בדבר מיומנותו הנוכחית עשוי לעלות ביוקר. לכן, חשוב לבחור את הגורם הניהולי בצורה מתאימה.

יש לשים לב שבמדינה קטנה כמו ישראל, ככל שמדובר על הקמה של מבנים גדולים ומורכבים יותר, כך יש פחות אנשי מקצוע ברמה ועם ניסיון מספיקים. מסיבה זו, יש לוודא מראש מהו הניסיון ומהי המיומנות והערך המוסף שהמנהלים המיועדים מביאים עימם.